Освітня програма 274 “Автомобільний транспорт” передбачає отримання поглибленої професійної підготовки з аналізу причин виходу з ладу конструктивних елементів і деталей засобів автомобільного транспорту, покращення екології, розвантаження та інтелектуалізації транспортних засобів та враховує специфіку регіону та потреби фахівців із загально-технічною та спеціальною технічною підготовкою для професійної діяльності на виробничо- технічних, конструкторських підприємствах та впровадженні прогресивних технологій під час технічного обслуговування, ремонту, відновлення та підвищення зносостійкості автомобілів з метою подовження ресурсу їх роботи.
Цілі ОП полягають у наданні якісної сучасної освіти здобувачам через вільне та творче навчання, шляхом формування індивідуальної освітньої траєкторії та особистості фахівця, підготовки до професійної діяльності із вирішення спеціалізованих складних задач та практичних проблем автомобільного транспорту.
Освітня програма 274 “Автомобільний транспорт” передбачає підготовку освітньо-професійних кадрів які володіють сучасними методами та технологіями автомобільному транспорту для вивчення та впровадження технічного, інформаційного, математичного та організаційного забезпечення систем транспорту. Цілі освітньо-професійної програми (ОП) полягають у наданні якісної сучасної освіти здобувачам через вільне та творче навчання, шляхом формування особистості фахівця, здатного розробляти і використовувати сучасні технології зі створення, експлуатації та ремонту об’єктів автомобільного транспорту.
Підготовка здійснюється на кафедрі автомобілів
Що я буду вивчати?
Основні дисципліни професійного спрямування:
- Теорія механізмів і машин
- Автомобільні двигуни.
- Аналіз конструкцій, робочі процеси та основи розрахунку автомобілів.
- Деталі машин і ПТО.
- Економіка та маркетинг автотранспортних підприємств.
- Електронне та мікропроцесорне забезпечення автомобілів.
- Моделювання технологічних процесів підприємств автомобільного транспорту.
- Технологічне проектування автотранспортних підприємств.
- Технічна експлуатація автомобілів.
- Діагностика автомобілів.
- Дорожні умови та безпека руху.
- Транспортні засоби.
- Наукові дослідження і теорія експерименту.
- Автотехнічна експертиза дорожньо-транспортних пригод.
- Виробничо-технічна інфраструктура підприємств автотранспорту.
- Комп’ютерне моделювання елементів конструкцій автомобілів.
- Методи оптимізації обробки результатів експериментів на автомобільному транспорті.
- Спеціалізований рухомий склад.
- Етика професійної діяльності та основи педагогіки.
- Надійність автотранспортних засобів.
- Сучасні технології ремонту та сервісного обслуговування автомобілів.
- Техніко-економічне обґрунтування інженерних рішень на автотранспортному підприємстві.
Основні задачі, які зможе вирішувати випускник в майбутньому:
- Мати концептуальні наукові та практичні знання, необхідні для розв’язання спеціалізованих складних задач автомобільного транспорту, критично осмислювати відповідні теорії, принципи, методи і поняття.
- Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово при обговоренні професійних питань.
- Застосовувати спеціалізоване програмне забезпечення, інформаційні та інформаційно-комунікаційні технології для дослідження моделей об’єктів і процесів автомобільного транспорту, експлуатаційних властивостей автомобільних транспортних засобів, здійснення інженерних і техніко- економічних розрахунків, створення проектно-конструкторської документації та розв’язування інших задач автомобільного транспорту.
- Відшуковувати необхідну інформацію в науково-технічній літературі, базах даних та інших джерелах; аналізувати та оцінювати цю інформацію.
- Розв’язувати задачі формування трудових ресурсів та професійного розвитку персоналу; виявляти резерви підвищення ефективності праці співробітників об’єктів автомобільного транспорту.
- Приймати ефективні рішення, аналізувати і порівнювати альтернативні варіанти з урахуванням цілей та обмежень, питань забезпечення якості, а також технічних, економічних, законодавчих та інших аспектів.
- Аналізувати інформацію, отриману в результаті досліджень, узагальнювати, систематизувати й використовувати її у професійній діяльності.
- Розуміти і застосовувати у професійній діяльності нормативно-правові та законодавчі акти України, міжнародні нормативні документи, Правила технічної експлуатації автомобільного транспорту України, інструкції та рекомендації з експлуатації, ремонту та обслуговування автомобільних транспортних засобів, їх систем та елементів.
- Аналізувати та оцінювати об’єкти автомобільного транспорту, їх системи та елементи.
- Планувати та здійснювати вимірювальні експерименти з використанням відповідного обладнання, аналізувати їх результати.
- Розробляти та впроваджувати технологічні процеси, технологічне устаткування і технологічне оснащення, засоби автоматизації та механізації у процесі експлуатації, при ремонті та обслуговуванні об’єктів автомобільного транспорту, їх систем та елементів.
- Рзробляти, оформляти та впроваджувати у виробництво документацію щодо технологічних процесів експлуатації, ремонту та обслуговування автомобільних транспортних засобів, їх систем та інших інструктивних вказівок, правил та методик.
- Розробляти технічні завдання і технічні умови на проектування об’єктів автомобільного транспорту, його систем та окремих елементів; складати плани розміщення устаткування, технічного оснащення та організації робочих місць, визначати склад та площі приміщень, розраховувати завантаження устаткування та показники якості продукції.
- Аналізувати технологічні процеси експлуатації, обслуговування й ремонту об’єктів автомобільного транспорту.
- Брати участь у розробці та реалізації інженерних та/або виробничих проектів у сфері автомобільного транспорту, визначати тривалість та послідовність робіт, потреби у ресурсах, прогнозувати наслідки реалізації проектів.
- Організовувати експлуатацію автомобільних транспортних засобів, їх систем та елементів.
- Організовувати ефективну виробничу діяльність структурних підрозділів підприємств автомобільного транспорту, малих колективів виконавців (бригад, дільниць, пунктів), щодо експлуатації, ремонту та обслуговування об’єктів автомобільного транспорту, їх систем та елементів.
- Розробляти технології виробничих процесів на усіх етапах життєвого циклу об’єктів автомобільного транспорту.
- Здійснювати технічну діагностику автомобільних транспортних засобів, їх систем та елементів з використанням відповідних методів та засобів, а також технічних регламентів, стандартів та інших нормативних документів.
- Збирати та аналізувати діагностичну інформацію про технічний стан автомобільних транспортних засобів.
- Організовувати дію системи звітності та обліку (управлінського, статистичного, бухгалтерського та фінансового) роботи об’єктів та систем автомобільного транспорту.
- Здійснювати адміністративне діловодство, документування та управління якістю згідно нормативно-правових актів, інструкцій та методик.
- Аналізувати техніко – експлуатаційні та техніко-економічні показники автомобільних транспортних засобів, їх систем та елементів.
- Застосовувати математичні та статистичні методи для побудови і дослідження моделей об’єктів і процесів автомобільного транспорту, розрахунку їх характеристик, прогнозування та розв’язання інших складних задач автомобільного транспорту.
- Презентувати результати досліджень та професійної діяльності фахівцям і нефахівцям, аргументувати свою позицію.
- Вміти ставити, досліджувати, аналізувати і розв’язувати складні інженерні завдання і проблеми у сфері автомобільного транспорту, що потребує оновлення та інтеграції знань, у тому числі в умовах неповної/недостатньої інформації та суперечливих вимог.
- Демонструвати здатність проводити дослідницьку та/або інноваційну діяльність у створенні, експлуатації та ремонті об’єктів автомобільного транспорту.
- Демонструвати здатність використовувати спеціалізовані концептуальні знання зі створення, експлуатації та ремонту об’єктів автомобільного транспорту, набуті у процесі навчання та/або професійної діяльності, у тому числі знання і розуміння новітніх досягнень, які забезпечують здатність до інноваційної та дослідницької діяльності.
- Демонструвати здатність критично осмислювати проблеми у галузі автомобільного транспорту, у тому числі на межі із суміжними галузями, інженерними науками, фізикою, екологією, економікою.
- Демонструвати здатність зрозуміло і недвозначно доносити власні висновки з проблем створення, експлуатації та ремонту об’єктів автомобільного транспорту, а також знання та пояснення, що їх обґрунтовують, до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються.
- Демонструвати здатність використовувати іноземні мови у професійній діяльності в галузі автомобільного транспорту.
- Вміти приймати рішення з інженерних питань зі створення, експлуатації та ремонту об’єктів автомобільного транспорту у складних і непередбачувапих умовах, у тому числі із застосуванням прогнозування та сучасних засобів підтримки прийняття рішень.
- Демонструвати здатність відповідати за розвиток професійного знання і практик команди у створенні, експлуатації та ремонту об’єктів автомобільного транспорту, оцінку її стратегічного розвитку.
- Вміти пропонувати нові технічні рішення і застосовувати нові технології.
- Вміти застосовувати у професійній діяльності існуючі універсальні і спеціалізовані системи управління життєвим циклом (PLM), автоматизованого проектування (CAD), виробництва (САМ) та інженерних досліджень (САЕ).
- Вміти вільно користуватися сучасними методами збору, обробки та інтерпретації науково-технічної інформації для підготовки проектних та аналітичних рішень, експертних висновків та рекомендацій.
- Вміти розробляти і впроваджувати енергозберігаючі технології.
- Вміти обирати і застосовувати необхідне устаткування, інструменти та методи для вирішення інженерних задач, пов’язаних з професійною діяльністю.
- Демонструвати здатність організувати та керувати роботою первинного виробничого, проектного або дослідницького підрозділу.
- Вміти знаходити оптимальні рішення при створенні продукції автомобільного транспорту з урахуванням вимог якості, надійності, енергоефективності, безпеки життєдіяльності, вартості та строків виконання.
- Вміти розраховувати характеристики об’єктів автомобільного транспорту.
- Вміти застосовувати прогресивні методи і технології, модифікувати існуючі та розробляти нові методи та/або завдання, здійснювати заходи для ефективного виконання професійних завдань.
- Демонструвати здатність здійснювати часткове або повне управління комплексною інженернок) діяльністю у сфері автомобільного транспорту.
- Вміти оцінювати значущість результатів комплексної інженерної діяльності в сфері автомобільного транспорту.
- Демонструвати здатність до подальшого навчання у сфері автомобільного транспорту, інженерії та суміжних галузей знань, яке значною мірою є автономним та самостійним.
- Вміти обирати необхідні методи та засоби досліджень, розробляти та аналізувати фізичні, математичні та комп’ютерні моделі об’єктів дослідження, що стосуються створення, експлуатації та ремонту об’єктів автомобільного транспорту.
- Демонструвати здатність передавати свої знання, рішення і підґрунтя їх прийняття фахівцям і неспеціалістам в ясній і однозначній формі, представляти підсумки виконаної роботи у вигляді звітів, рефератів, наукових статей, доповідей і заявок на винаходи, які оформлені згідно з установленими вимогами.
- Демонструвати здатність керувати технологічними процесами у відповідності з посадовими обов’язками, забезпечувати технічну безпеку виробництва в сфері своєї професійної діяльності.
- Вміти проводити техніко-економічні розрахунки, порівняння та обґрунтування процесів проектування, конструювання, виробництва, ремонту, реновації, експлуатації об’єктів автомобільного транспорту
- Здатність розв’язувати складні задачі і проблеми, що пов’язані з технологією проектування, конструювання, виробництва, ремонтом, реновацією, експлуатацією об’єктів автомобільного транспорту відповідно до спеціалізації.
- Демонструвати здатність визначати ризики, забезпечувати особисту безпеку та безпеку інших людей у сфері професійної діяльності.
- Демонструвати здатність використовувати у сфері професійної діяльності системи якості і сертифікації продукції.
Де я зможу працювати?
Основні посади, на яких можна працювати після закінчення навчання:
- Майстер виробничої дільниці,
- начальник гаража начальник колони (автомобільної),
- начальник майстерні,
- начальник зміни (транспорт),
- начальник гаража, майстер з ремонту транспорту,
- майстер контрольний (дільниці, цеху),
- інженер з експлуатації та ремонту,
- інженер з профілактичних робіт,
- інженер з ремонту,
- інженер з транспорту,
- інженер з якості,
- інженер із впровадження нової техніки й технології,
- інженери-механіки,
- механік,
- механік з ремонту транспорту,
- начальник майстерні, начальник зміни (транспорт),
- майстер майстерні спеціальної техніки та устаткування (транспорт),
- майстер з ремонту устаткування (транспорт),
- механік автомобільної колони (гаража),
- механік з ремонту транспорту,
- технік-конструктор (механіка),
- технік з підготовки технічної документації,
- інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів
- Механік автомобільної колони (гаража), механік виробництва, механік дільниці; механік з ремонту транспорту; механік з ремонту устаткування.
- Диспетчер виробництва; диспетчер з міжнародних перевезень; диспетчер служби перевезень.
- Інспектор з експлуатаційних, виробничо-технічних та організаційних питань; інспектор з охорони праці; інспектор технічний; ревізор автомобільного транспорту; ревізор з безпеки руху.
- Контролер технічного стану автомототранспортних засобів.
- Менеджер (управитель) на автомобільному транспорті.
- Завідувач лабораторією, викладач, асистент.
небюджетні конкурсні пропозиції (за кошти фізичних та/або юридичних осіб):
Українська мова та література
К1=0,3
Історія України
К2=0,3
Математика або Географія
К3=0,3
Середній бал атестату
К4=0,1
Інформаційні матеріали по освітній програмі
Перелік сертифікатів НМТ 2024 та вступних випробувань для вступу на освітню програму
Основні
за державним замовленням:
Українська мова
0,3
Математика
К = 0,3
Історія України
К= 0,3
Вибіркові
Іноземна Мова
0,3
Біологія
0,3
Фізика
0,3
Хімія
0,3
Українська література
0,3
Географія
0,3