ВСТУП НА ОСНОВІ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ

Відповідь: Вступ на 1 курс на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти здійснюється за відкритими конкурсними пропозиціями як на місця держзамовлення, так і за кошти фізичних та/або юридичних осіб. Тобто, по кожній спеціальності є визначений набір сертифікатів, який дозволяє претендувати на навчання як на державній формі навчання, так і на платній.

Ознайомитися з переліком сертифікатів можна на сторінці приймальної комісії https://tntu.edu.ua/storage/pages/00000314/tntu-pp2022-d02.pdf  або скористатися калькулятором балів ЗНО на нашому ресурсі https://vstup.tntu.edu.ua/kalkuliator-sertyfikativ-zno.html

Відповідь: В 2022 році встановлено мінімальний конкурсний бал, який необхідний для допуску у конкурсному відборі за державним замовленням – 125 балів (для спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» за державним замовленням та на контракт -140 балів).

В умовах широкого конкурсу неможливо достеменно сказати, яка кількість балів буде «прохідною» для вступу на ту чи іншу спеціальність, оскільки такий бал залежить від багатьох чинників (кількість виділених місць державного замовлення; кількість вступників, які подали заяви на спеціальність; величина конкурсного балу по кожній із заяв). Можна простежити лише певні тенденція проаналізувавши «прохідні» бали за минулі роки (зробити це можна на інформаційному ресурсі ЄДЕБО https://vstup.edbo.gov.ua/).

Обмежень, щодо конкурсного балу для подачі документів для вступу на контракт немає.

Відповідь: У 2022 році вступники, які планують навчання на місцях державного замовлення на основі повної загальної середньої освіти, матимуть можливість подати максимум 5 заяв до закладів вищої освіти.

Кількість заяв на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб обмежується 30 заявами.

У кожній заяві на бюджетну форму навчання вступник має визначити її пріоритетність (1,2,3,4,5).

Відповідно, 1 – це найбажаніша для абітурієнта спеціальність, за якою він мріє навчатися.

Якщо Ви не потрапите на навчання за кошти державного бюджету за 1 пріоритетом, то така можливість існує за 2,3,4, чи 5 пріоритетом

Кілька прикладів:

  1. – якщо ви рекомендовані до зарахування, наприклад, за другим пріоритетом, то обрати спеціальність чи ЗВО за 1, 3,4 чи 5 пріоритетом і навчатися на них за державні кошти ви не зможете (навіть якщо це дозволяє ваш конкурсний бал, у такому випадку можливим буде навчання на цих спеціальностях лише на контракті).
  2. – або ви рекомендовані до зарахування за 4 пріоритетом, проте передумали навчатися за цією спеціальністю чи ЗВО. В такому разі ви відмовляєтеся від бюджетного місця та вступаєте на навчання на будь-яку спеціальність, на яку ви подавали заяву, на платну форму.

Система широкого конкурсу може обрати для вас лише одне державне місце за одним із пріоритетів (якщо для цього вам, звичайно, вистачить величини конкурсного балу).

Бюджетне місце надається вступникам з найкращими конкурсними балами, і конкурс проводиться одночасно серед усіх вступників, які подали заяви на певну спеціальність до всіх університетів України. Він передбачає розподіл бюджетних місць не серед університетів, а серед вступників України, тобто відбувається «адресне розміщення державного замовлення». Якщо цей абітурієнт не скористається можливістю навчатися за кошти держави, то його місце ніхто не зможе зайняти, у тому числі той вступник, який є наступним у рейтингу за даною спеціальністю (за винятком окремих категорій громадян на певних спеціальностях).

Відповідь:Для вступу на перший курс на основі повної загальної середньої освіти конкурсний бал розраховується за формулою:

                                                                       КБ = К1×П1 + К2×П2 + К3×П3 + ОУ,

де П1, П2, П3 – оцінки з першого, другого та третього предметів НМТ. Таблиця переведення тестових балів з української мови, математики, історії України НМТ до шкали 100 – 200 наведена в додатку 6 до Порядку прийому; ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів Університету для вступу до нього за шкалою від 0 до 10 балів у разі вступу на спеціальності (спеціалізації), зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка (додаток 5). Якщо конкурсний бал вступника при цьому перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200;

Невід’ємні вагові коефіцієнти К1, К2, К3 для кожної спеціальності визначені в додатку 4 до Порядку прийому та зазначені в додатку 2 до Правил прийому.

За результатами ЗНО 2019-2021 конкурсний бал визначається відповідно за формулою:

                                                                      КБ = (К1×П1 + К2×П2 + К3×П3)/(К1 + К2 + К3)

де П1, П2, П3 – оцінки з першого, другого та третього предметів. Невід’ємні вагові коефіцієнти К1, К2, К3 для кожної спеціальності визначені в додатку 2 до Правил прийому.

Для зручності абітурієнтів на інформаційному сайті вступника ТНТУ розроблено калькулятор балів ЗНО, який дозволить обчислити орієнтовний конкурсний бал https://vstup.tntu.edu.ua/kalkuliator-sertyfikativ-zno.html

Відповідь: При вступі на спеціальності, яким надається особлива підтримка можна використати певні преференції.

Слухачі підготовчих курсів, за умови їх успішного закінчення, отримують до 10 балів до конкурсного балу.

Зі списком спеціальностей, яким надається особлива підтримка можна ознайомитися за посиланням https://tntu.edu.ua/storage/pages/00000314/tntu-pp2022-d05.pdf

Відповідь: В університеті щорічно проводиться набір на підготовчі курси з наступних предметів: українська мова та література, математика, фізика, англійська мова.

Окрім ґрунтовної підготовки до складання ЗНО, успішне закінчення курсів дозволяє отримати додаткові бали при вступі до нашого університету на спеціальності, яким надається особлива підтримка.

Деталі на сторінці підготовчого відділення https://job.tntu.edu.ua/pidhotovche-viddilennya/

Відповідь:Університет організовує олімпіади з математики, біології, фізики, географії та іноземної мови (англійська, німецька, французька) для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти https://job.tntu.edu.ua/olimpiady/

Переможцям Всеукраїнської олімпіади, які поступатимуть на спеціальності, яким надається особлива підтримка нараховуються додаткові бали до сертифікату ЗНО з одного предмету при розрахунку конкурсного балу в даному навчальному закладі в обсязі до 20 балів.

Для всіх інших вступників – це можливість перевірити власні знання, познайомитися з університетом та отримати пам’ятні подарунки.

Відповідь: Вступники  подають заяви лише в електронній формі на ресурсі https://vstup.edbo.gov.ua/registration.p (крім випадків передбачених в Умовах та Правилах прийому).

В період вступної кампанії в університеті працює пункт реєстрації електронних кабінетів. Наші спеціалісти допоможуть зареєструвати електронний кабінет та подати заяву.

Відповідь: Для окремих категорій громадян передбачені особливі умови вступу (інваліди, учасники бойових дій)

Таким категоріям вступників варто заздалегідь проконсультуватися в приймальній комісії щодо наявності у них необхідних підтверджуючих документів.

Детально з особливими умовами вступу можна ознайомитися в розділі 8 Правил прийому.

Відповідь: Університет забезпечений трьома гуртожитками для студентів. Особливістю поселення є те, що усіх бажаючих вступників поселяють у гуртожиток.

Два гуртожитки розташовані в центральній частині міста неподалік від більшості навчальних корпусів.

Відповідь: Особливістю навчання в ТНТУ є можливість паралельно навчатися на двох спеціальностях.

Перевагою такого навчання є те, що ви матимете змогу опанувати дві професії одночасно, а навчання за другою спеціальністю відбуватиметься з 1 або 2 курсу.

Відповідь: Так. Особи, які досягнули 18-річного віку, і які пройдуть відбір, зможуть навчатися на військовій кафедрі. Підготовку здійснюють фахівці Військової академії (м. Одеса).

Відповідь: Підготовка для здобуття освітнього ступеня бакалавра триває :

3 роки 10 місяців – для вступників на основі повної загальної середньої освіти.

Навчання у магістратурі триває 1 рік 4 місяці.

Відповідь: Навчання у ТНТУ є якісним та доступним. Оплату можна здійснювати посеместрово, а після першого семестру є можливість помісячної оплати.
Детально з вартістю навчання можна ознайомитися за посиланням https://vstup.tntu.edu.ua/vartist-navchannia.html

Вартість проживання в гуртожитку оплачується як окрема послуга і в загальну вартість навчання не входить.

Відповідь: Уся офіційна інформація розміщена на сторінці приймальної комісії http://tntu.edu.ua/?p=uk/admission

Ви можете безпосередньо звернутися до приймальної комісії за консультацією або відвідати один із заходів профорієнтаційного спрямування, який організовує університет.

Ви можете зв’язуватися з представниками університету через засоби електронного зв’язку (Messenger, Viber, електронна пошта) або телефонувати на контактні номери телефонів.

ВСТУП НА ОСНОВІ ДИПЛОМУ МОЛОДШОГО СПЕЦІАЛІСТА

Відповідь: Вступникам для здобуття ступеня бакалавра на основі ОКР «молодший спеціаліст» за скороченим терміном необхідно подати два відповідні сертифікати ЗНО. Перелік необхідних сертифікатів в залежності від спеціальності буде наведено в Правилах прийому до університету.

Також передбачено фаховий іспит у формі співбесіди, за результатами якого абітурієнту надається рекомендація до вступу.

У закритих конкурсних пропозиціях кількість місць державного замовлення заздалегідь визначена і надається вступникам з найкращим балом за конкурсом.
Якщо, наприклад, буде виділено 5 місць для навчання за держзамовленням за певною спеціальністю, то перші 5 осіб у рейтинговій відомості будуть рекомендовані до навчання за кошти державного бюджету. Якщо хтось із них відмовиться вступати на цю спеціальність, то його місце займе наступний у списку вступник.

Відповідь:Конкурсний бал особи, яка вступає для здобуття ступеня бакалавра на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста обчислюють за формулою

КБ=К1*П1+К2*П2+К3*П3

П1 і П2 – оцінки ЗНО або вступних іспитів з двох конкурсних предметів;
П3 – середній бал додатку до диплому за національною шкалою переведений в шкалу 200 балів відповідно до Правил прийому, на основі якого здійснюється вступ.

Відповідь: Для вступників, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста тривалість навчання на бакалавраті в залежності від спеціальності складає 1 рік 10 місяців або 2 роки 10 місяців.

Відповідь: Подача заяв вступниками на основі диплому молодшого спеціаліста відбувається в 2022 році  в електронній формі на ресурсі https://vstup.edbo.gov.ua/registration.p

Якщо у Вас залишились питання з приводу правил прийому або будь-які інші стосовно діяльності ТНТУ, наші працівники нададуть Вам відповідь протягом 24 годин.